Źródła energii drzemiące w przyrodzie - spotkanie z zielonym edukatorem

Opublikowano dnia 23-09-2021 22:00

Za oknem można dostrzec zmiany zachodzące w przyrodzie. To jesień zbliża się wielkimi krokami. A jesień to czas, w którym dogrzewamy swoje domy. Sezon grzewczy sprawia, że do atmosfery przedostaje się wiele różnego rodzaju zanieczyszczeń. O tym, jak powstają zanieczyszczenia powietrza, jak wpływają na nas i nasze środowisko, a przede wszystkim o tym, czy i co można zrobić aby powstawało ich mniej uczniowie klas IV - VIII dyskutowali na zajęciach dydaktycznych z zielonym edukatorem z Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Zespoły klasowe miały okazję sprawdzić w jaki sposób wytworzyć energię w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. W trosce o naszą planetę uczniowie uczyli się w jaki sposób pozyskiwać energię na przykład ze światła słonecznego, siły wody i wiatru oraz z biomasy. Odnawialne źródła energii to spokojna przyszłość kolejnych pokoleń.