Zimowisko

Opublikowano dnia 25-02-2015 22:08

W środę 18 lutego 2015r. w naszej szkole zebrały się dzieci, które zadeklarowały chęć uczestnictwa w zajęciach organizowanych w czasie ferii zimowych. Dzień rozpoczął się bardzo zdrowo – od zajęć kulinarnych, w czasie których uczniowie przygotowywali smaczne i zdrowe sałatki owocowe. Następnie wszystkie dzieci zjadły wspólne śniadanie, po którym mogły przystąpić do degustacji przepysznych sałatek. Kolejnym punktem programu były warsztaty bursztynnicze. Pan, który je prowadził opowiedział uczniom skąd pochodzi bursztyn i gdzie można go znaleźć. Pokazał dzieciom film ukazujący sposób „połowu bursztynu”. Następnie zebrani mieli okazję obejrzeć próbki różnorodnych bursztynów oraz inkluzji, czyli owadów zatopionych w bursztynach. W dalszej części zajęć uczniowie wykonywali rysunki za pomocą pyłu bursztynniczego. Na zakończenie każde dziecko dostało kawałek bursztynu, który musiało za pomocą odpowiedniego sprzętu oszlifować i wypolerować. Wszystkim zajęcia bardzo się podobały.