Zawody sportowe - Little Heroes

Opublikowano dnia 20-10-2019 13:55

Dnia 20 września 2019r. uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w zawodach sportowych z cyklu Little Heroes zorganizowanych przez Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych, Terenowych i Ekstremalnych. Zawody odbyły się w Samostrzelu (powiat nakielski). Bieg przeszkodowy zorganizowany został przy współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz gminie Sadki. Udział w zawodach zadeklarowało ponad 600 zawodników – dziewcząt i chłopców z 13 szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego. W biegach uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII. Naszą szkołę reprezentowało 17 sportowców. Uczniowie biegali na dystansie około1 km. „Mali Bohaterowie” przenosili worki z piaskiem, przeskakiwali przez przeszkody, czołgali się. W grupie chłopców klas V najlepszy okazał się Dominik Olter, który jako pierwszy dotarł do mety. Pozostali uczniowie z naszej szkoły również doskonale radzili sobie zajmując punktowane miejsca. Wszyscy uczestnicy biegu zostali nagrodzeni medalami i koszulkami, otrzymali również owoce, wodę oraz ciepły posiłek. Zwycięzcom pamiątkowe puchary wręczyła Pani Ewa Kozanecka Posłanka na Sejm RP.

Wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.