ZAKOŃCZENIE DZIAŁAŃ KONKURSOWYCH „LUBIĘ TU BYĆ… NA ZIELONYM”

Opublikowano dnia 23-06-2019 21:35

Amelia Grzonka – uczennica klasy IV i Artur Belt – uczeń klasy VI zakończyli zaplanowane działania w konkursie organizowanym przez Województwo Kujawsko-Pomorskie w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”.
Przypomnijmy działania Amelii:
- z okazji Światowego Dnia Wody zorganizowała:
•apel, na którym przedstawiła sposoby oszczędzania wody;
•Happening;
•międzyszkolny konkurs wiedzowy dla uczniów klas III i IV „Woda źródłem życia”
- zorganizowała spotkania z Zielonym Edukatorem Urzędu Marszałkowskiego panią Marleną Wojciechowską, która przybliżyła dzieciom ciekawe rośliny występujące w Borach Tucholskich
- wykonała zdjęcia ciekawych roślin występujących na terenie gminy Śliwice
- stworzyła galerię zdjęć „Ciekawe rośliny w Borach Tucholskich”, którą zaprezentowała na XIX Pikniku Rodzinnym w naszej szkole, w GOK w Śliwicach w czasie trwania XX Festiwalu Orkiestr Dętych im. Leona Landowskiego https://sliwice.pl/galeria/album/45-xx-festiwal-orkiestr-detych-im-leona-landowskiego-9-06-2019-r
- zorganizowała zbiórkę baterii
- zorganizowała zbiórkę elektrośmieci
Natomiast Artur:
- zorganizował międzyszkolny konkurs plastyczny „Cudze chwalicie, swego nie znacie” dla uczniów klas IV-VIII
- zorganizował wycieczkę do Leśnictwa Lisiny dla klasy III i VI
- zorganizował kulinarne spotkanie z paniami z KGW w Lińsku, w czasie którego uczniowie dowiedzieli się jak ekologicznie uprawiać warzywa oraz przygotowali pyszne ale zdrowe potrawy.
Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia była pani Jolanta Bukowska.
Uczestnicy udokumentowali swoje działania – Amelia w formie albumu, natomiast Artur zrobił prezentację oraz album „To warto zobaczyć w gminie Śliwice”. Prace te zostały wysłane do organizatora konkursu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Trzymamy kciuki.