Zajęcia z cyberprzemocy i prawidłowego korzystania z numeru alarmowego 112

Opublikowano dnia 28-11-2016 00:23

25 listopada 2016r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.

Tematem spotkania były internetowe zagrożenia, z którymi na co dzień mogą spotykać się dzieci i młodzież. Policjanci przestrzegali naszych uczniów przede wszystkim przed nawiązywaniem  kontaktów przez Internet. Poza tym apelowali do uczniów, aby nie umieszczali w Internecie zdjęć wykonywanych w domu lub na terenie prywatnych posesji, bowiem tego typu zachowania mogą być wykorzystane przez osoby trudniące się kradzieżami.

Na zakończenie spotkania policjanci powierzyli dzieciom zadanie – sporządzić rysopis osoby widzianej na miejscu przestępstwa. Jak się okazało nie jest to takie proste, bowiem informacje podawane przez potencjalnego świadka były rozbieżne z rzeczywistym wizerunkiem przestępcy.

Oprócz przedstawicieli z KPP w Tucholi tego samego dnia gościliśmy również w naszej szkole przedstawicieli Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy.

W trakcie spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda przyjmowanie zgłoszenia pod numer 112. Poza tym przedstawiciele CPR poinformowali dzieci w jakich przypadkach należy korzystać z numeru 112 oraz w jaki sposób udzielać informacji na temat zdarzenia lub zagrożenia. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie otrzymali gadżety z numerem alarmowym 112.