Zajęcia profilaktyczne

Opublikowano dnia 21-10-2022 15:00

Dnia 21 października 2022r. odbyły się zajęcia profilaktyczne dla klas IV i V z udziałem policjantów z Posterunku w Śliwicach, post. Martą Porożyńską i mł.asp. Marcinem Gornowiczem. Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się rowerem i hulajnogą po drogach publicznych. Następnie policjanci poruszyli temat zachowania uczniów wobec siebie. Uświadomili uczniom czym są bullying- znęcanie się, zastraszanie, stalking- uporczywe nękanie lub prześladowanie i jakie mogą być tego konsekwencje dla sprawcy i ofiary. Przedstawili tok postępowania wobec osób nieletnich, którzy dopuścili się czynów karalnych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali policjantów, zadawali bardzo dużo pytań.

Zajęcia z przedstawicielami Policji są działaniami realizowanymi w ramach programu wychowawczo- profilaktycznego naszej szkoły.

Celina Schiller