XVI DZIEN PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

Opublikowano dnia 09-10-2016 20:14

Tegoroczny XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”, odbył się w naszej szkole 7 października.

Uczniowie klasy V przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny pod kierunkiem p. Ewy Ziemann. Uczniowie przedstawili troskę jaką wyrażał św. Jana Pawła II dla Bożego Miłosierdzia.

Na początku warto podkreślić, że jednym z głównych wymiarów pontyfikatu św. Jana Pawła II było ukazywanie zarówno Kościołowi jak i światu Boga, który jest bogaty w miłosierdzie. Encyklika „Dives in misericordia” dotycząca tego zagadnienia była drugą encykliką Ojca Świętego. Został też ukazany uczniom naszej szkoły życiorys św. Jana Pawła II w formie prezentacji multimedialnej.

Na zakończenie pani dyrektor Gabriela Kozłowska podziękowała za przypomnienie postaci św. Jana Pawła II, jego życia oraz nauczania dotyczącego Bożego Miłosierdzia.