XIX Piknik Rodzinny

Opublikowano dnia 03-06-2019 00:23

Dnia 2 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej w Lińsku już po raz dziewiętnasty odbył się Piknik Rodzinny, któremu przyświecało hasło : „Z głębi serca”. Tym razem piknik miał szczególny
charakter- łączył w sobie Dzień Dziecka, Dzień Matki oraz Dzień Ojca.
Na początku imprezy pani dyrektor Gabriela Kozłowska powitała wszystkich zgromadzonych gości i życzyła im udanej zabawy. Część artystyczną pod czujnym okiem Anny Karnowskiej zaprezentowali uczniowie klas 0 – VIII. Recytując wiersze, i śpiewając piosenki dzieci wyrażały rodzicom swoją wdzięczność za trud włożony w wychowanie. Program artystyczny uświetniły również występy naszych gości. Pierwszym z nich był pan Jarosław Babiński, który wystąpił wraz z córką Leną, prezentując piosenkę pt. „Tylko w twoich rękach”. Kolejny rodzic, pani Patrycja Dąbrowska zaśpiewała piosenkę pt. „Cudownych rodziców mam”, do której swój układ taneczny zaprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego. Po części artystycznej pani dyrektor podziękowała wszystkim, którzy okazali pomoc i przyczynili się do zrealizowania wielu przedsięwzięć w minionym roku szkolnym. Po części oficjalnej najmłodsi uczestnicy pikniku mogli skorzystać z usług fryzjerskich pani Ewy Węsierskiej, która zaplatała dziewczynkom warkoczyki. Dzieci, które miały ochotę przejść jeszcze większą metamorfozę mogły oddać się w ręce pani Magdaleny Gaca i pani Aleksandry Piotrowskiej, które malowały im twarze. W trakcie miłej zabawy na scenie pojawiła się również pani Magdalena Lipkowska prowadząca animacje taneczne, dla dzieci i dorosłych na świeżym powietrzu. Po wyczerpującym tańcu na uczestników pikniku czekał pokaz w wykonaniu OSP z Lińska. Strażacy zorganizowali konkursy zręcznościowe, oprócz tego zaprezentowali swoje umiejętności dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w zaaranżowanym wypadku z udziałem rowerzysty.
Dzięki pomocy i zaangażowaniu KGW i Restauracji „Olimpia” oraz sołectwu Lińsk w czasie pikniku na wszystkich czekał pyszny żurek, pieczone kiełbaski oraz zapiekanki i chleb ze smalcem. Oprócz tego można było zakupić ciasta przygotowane przez rodziców naszych uczniów. Ponadto uczestnicy imprezy mieli okazję obejrzeć wystawę pt. „Ciekawe rośliny w Borach Tucholskich” przygotowaną przez uczennicę klasy IV Amelię Grzonka.
Dla upamiętnienia miłych chwil każdy z uczestników imprezy mógł wykonać sobie zdjęcie w plenerowej foto budce.
Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Lińsku serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie i przeprowadzenie XIX Pikniku Rodzinnego.
Serdecznie dziękujemy