Wypoczynek letni - Wioska Kwiatowa w Żalnie

Opublikowano dnia 29-06-2016 17:44

W dniu 28 czerwca 2016r. uczniowie z klas I – VI udali się na wakacyjny wypoczynek do Wioski Kwiatowej w Żalnie.

Tam na naszych wychowanków czekało wiele atrakcji. Na samym początku dzieci udały się na krótki spacer nad piękne jezioro. Następnie zostały zaproszone na smaczny poczęstunek w miłym kwiatowym otoczeniu. W między czasie można było zakupić miejscowe rękodzieła.

Po dokonaniu zakupów dzieci wzięły udział w grze terenowej. Uczestnicy zabawy mieli za zadanie znaleźć Księżniczkę Różyczkę. W drodze powrotnej na kwiatowym szlaku dzieci poznały różnorodne gatunki kwiatów, krzewów i ziół. Po wyczerpującej zabawie i interesującym spacerze odbyły się warsztaty plastyczno – techniczne. Następnie wszyscy udali się na pyszne kiełbaski z ogniska.

Po posiłku najmłodsi mieszkańcy Żalna zaprezentowali swoje żonglerskie umiejętności. Dzieci z naszej szkoły również spróbowały swoich umiejętności w tej dziedzinie. Jednak jak się okazało nie jest to takie proste. Wszyscy zmęczeni, ale w dobrych humorach wracaliśmy do domów.