Wyjazd klasy VIII do UG w Śliwicach

Opublikowano dnia 10-01-2020 12:21

Dnia 10 stycznia 2020r. uczniowie klasy VIII udali się do Urzędu Gminy w Śliwicach. Organizatorem wyjazdu była pani Barbara Wryłko i pani Dorota Kołtonowska. Przybyłych uczniów oraz opiekunów przywitał pan Piotr Śpica – sekretarz Gminy Śliwice, który zaprosił wszystkich na spotkanie do Sali posiedzeń. Pan Śpica opowiedział uczniom o tym, w jaki sposób funkcjonuje urząd gminy oraz za co odpowiadają osoby pełniące określone stanowiska. Przedstawił działania jakie są podejmowane na rzecz rozwoju Gminy Śliwice, z myślą o tym, by każdemu żyło się tu dobrze, a osoby odwiedzające nasz piękny region chciały do niego wracać. Ponadto zwrócił uwagę na fakt, że niedługo uczniowie sami będą odwiedzać urząd, by na przykład wyrobić sobie dowód osobisty, zarejestrować działalność gospodarczą, dlatego też powinni wiedzieć do kogo należy się udać. Pan sekretarz chętnie udzielał odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów. Na zakończenie pan Śpica oprowadził grupę po urzędzie gminy.