Wyjazd do Muzeum Borów Tucholskich

Opublikowano dnia 19-05-2022 10:00

Dnia 18 maja 2022r., klasa IV wraz z panią Celiną Schiller, była na wycieczce w Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi. Pan Jarosław Iwicki, pracownik muzeum, opowiedział nam historię Tucholi, przedstawił jej średniowieczną zabudowę w czasach krzyżackich oraz zajęcia mieszkańców. Zobaczyliśmy jak wyglądała kuchnia i izba borowiacka, jakie noszono stroje, a także jakich naczyń i narzędzi używali nasi przodkowie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa zwierząt, które zamieszkują nasze lasy. Dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej – pranie na tarach. Zakasały rękawy i robiły pranie, potem maglowały wyprany przez siebie materiał. Zajęcia te oraz wystawy muzealne bardzo się wszystkim podobały i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Wizyta w muzeum była podsumowaniem innowacji pedagogicznej „W krainie Borowiaków”, która była realizowana w czasie roku szkolnego na lekcjach historii w klasie IV.