Wycieczka do Wioski Chlebowej

Opublikowano dnia 18-06-2015 04:35

„Chleb i woda – nie ma głoda” W dniu 10 i 12 czerwca 2015 r. odbyły się wycieczki końcoworoczne dla klas 0 – II i III – VI do Wioski Chlebowej w Janiej Górze. Każdy uczeń miał okazję własnoręcznie wyrobić bochenek pachnącego chleba, który później zabrał do domu. Poza tym dzieci poszukiwały pięciu składników potrzebnych do wyrobu chleba. Po owocnych poszukiwaniach uczniowie wraz z gospodarzami Wioski Chlebowej udali się na plac gdzie można było wykazać się zręcznością, siłą i sprytem w wielu konkurencjach ruchowych. Po wzmożonym wysiłku na wszystkie dzieci czekał pyszny, ciepły obiad. Pod koniec pobytu w Wiosce Chlebowej nasi uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzowym, gdzie należało wykazać się umiejętnością rozpoznawania i nazywania ziaren i kłosów zbóż. Przed wyjazdem dzieci odwiedziły sklepik z pamiątkami. Wszyscy szczęśliwi powrócili do swoich domów z pysznym, pachnącym chlebem.