Wycieczka do Torunia dla klas IV - VII

Opublikowano dnia 30-05-2018 20:35

Dnia 29 maja 2018 r. uczniowie z klas IV – VII pod opieką wychowawców udali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem naszej wyprawy było „Żywe Muzeum Piernika”. Poznaliśmy tam historię związaną z piernikiem oraz pradawny przepis jego wypiekania. Pod czujnym okiem Piernikowego Mistrza własnoręcznie przygotowaliśmy pierniki, które na pamiątkę zabraliśmy do domu. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Toruniu z panią przewodnik. Przybliżyła nam ona historię Torunia oraz pokazała ciekawe miejsca, które warto zobaczyć w tym pięknym mieście. Następnie udaliśmy się do „Domu Legend Toruńskich”. Uczniowie przenieśli się w świat legend. Stali się bohaterami historii opowiadających dzieje średniowiecznego miasta. Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się na pyszny obiad, po którym zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły.