Wycieczka do Torunia dla klas 0 - III

Opublikowano dnia 29-05-2018 00:54

Dnia 28 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły z klas „0”- III wybrali się na wycieczkę. Miastem, które zwiedziliśmy był słynący m. in. z pysznych pierników Toruń. Odwiedziliśmy „Dom Legend Toruńskich”, w którym staliśmy się bohaterami sześciu najsłynniejszych opowieści odkrywających dzieje średniowiecznego miasta. Na własnej skórze mogliśmy przekonać się jak układały się losy królów, rycerzy i złoczyńców.
Kolejnym miejscem, w którym gościliśmy było „Żywe Muzeum Piernika”. Tam pod okiem Mistrza Piernikowego i Wiedźmy Korzennej mogliśmy poznać wszelkie rytuały związane z wypiekiem pierników. Własnoręcznie wyrabialiśmy ciasto, aby później przy użyciu drewnianych form, wypiec nasze własne pierniki i móc zabrać je do naszych domów.
Piękna pogoda pozwoliła nam na spacer ulicami Torunia, dzięki czemu zobaczyliśmy Krzywą Wieżę, Pomnik Mikołaja Kopernika i Ratusz Staromiejski. Po pieszej wędrówce wszyscy odpoczęliśmy posilając się smacznym obiadem, po którym wróciliśmy do szkoły z ciekawymi wspomnieniami i pamiątkami.