Wycieczka do Nadleśnictwa Trzebciny

Opublikowano dnia 22-06-2021 20:00


W poniedziałek 21 czerwca 2021 r. w ramach integracji zespołów klasowych uczniowie klasy 2 i 8 pod opieką pani Gabrieli Kozłowskiej, pani Dagmary Wasielewskiej oraz pani Doroty Kołtonowskiej udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Trzebcinach. Wspólnie z panią Sylwią Lawrenz oraz panem Franciszkiem Dejnowskim, podzieleni na dwie grupy udaliśmy się na spacer leśną ścieżką dydaktyczną „Jezioro Wypalanki”.

Mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji dotyczących flory i fauny Borów Tucholskich. Po wędrówce leśnym szlakiem wszyscy wzięli udział w grach o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Po wspólnej zabawie zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska, które wszystkim bardzo smakowały. Następnie pani Sylwia wręczyła nagrody zwycięskim drużynom oraz przekazała wszystkim uczniom upominki.

Piękna pogoda oraz cień, który dały nam drzewa w ten upalny dzień zachęcił, wszystkich do wspólnej zabawy w chowanego. Tak zakończyliśmy nasz pobyt w Trzebcinach. Było ciekawie, wesoło i bardzo smacznie!