Wycieczka do Lisin

Opublikowano dnia 18-06-2015 04:43

Dnia 16 czerwca 2015r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią – p. Jolantą Bukowską udali się na wycieczkę do Leśnictwa Lisiny. Pan Marian Szymański – leśniczy zorganizował dzieciom wycieczkę na Parowy. Opowiedział o warstwach lasu, o gospodarce leśnej. Pokazał uczniom, jakie gatunki drzew można spotkać w Borach Tucholskich. Wyjaśnił, które z nich są pospolite, a które rzadko spotyka się w naszym regionie. Następnie zaprowadził nas do wąwozu utworzonego przez zlodowacenia. Uczniowie mieli dużo frajdy, gdy musieli przejść po leżącym pniu drewna na drugą stronę potoku czy wspiąć się pod górę, żeby wyjść z wąwozu. Potem pan leśniczy pokazał dzieciom dęby, które są pomnikami przyrody. Po kilkugodzinnym spacerze wróciliśmy do leśniczówki, gdzie zorganizowaliśmy wspólnego grilla. Wszyscy z apetytem zjedli kiełbaski. Po posiłku i odpoczynku wróciliśmy do szkoły. Była to jedna z najlepszych wycieczek.