Wycieczka do Leśnictwa Lisiny - klasa III i V

Opublikowano dnia 16-06-2016 02:09

Dnia 15 czerwca 2016r. klasy III i V wraz z wychowawcami: p. Gabrielą Kozłowską i p. Jolantą Bukowską pojechały do Leśnictwa Lisiny. Leśniczy – p. Marian Szymański oprowadził dzieci po najpiękniejszych zakątkach lasu.

Po drodze uczniowie rozpoznawali gatunki drzew i dowiadywali się o pracach prowadzonych w lesie. Ponadto pan leśniczy pokazał dzieciom lizawki i paśniki dla zwierząt. Następnie wszyscy udaliśmy się na Parowę. Nieopodal zobaczyliśmy dęby, które są pomnikami przyrody. Dzieci wspólnie próbowały stworzyć krąg otaczający drzewo. Największą radość sprawiło uczniom zejście do wąwozu, przez który płynie rzeczka, a następnie wspinanie się pod górę.

Po spacerze udaliśmy się do leśniczówki. Tam upiekliśmy kiełbaski przy ognisku. Po posiłku bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.