Wycieczka do Leśnictwa Lisiny dla klay III i VI

Opublikowano dnia 23-05-2019 10:37

Dnia 21 maja 2019r. uczniowie klasy III wraz z wychowawcą – panią Gabrielą Kozłowską oraz uczniowie klasy VI pod opieką pani Jolanty Bukowskiej udali się do Leśnictwa Lisiny. Wycieczka zorganizowana została w ramach realizacji działań zaplanowanych przez ucznia klasy VI – Artura Belta – uczestnika konkursu „EKOLOGICZNY EDUKATOR SZKOLNY-II Edycja 2019”.
Uczniowie spotkali się z leśniczym – panem Marianem Szymańskim, który pokazał im piękno krajobrazu leśnego, wąwóz Goły Jon oraz Parowy. Mogli podziwiać najstarszą w gminie, bo liczącą 150 lat aleję dębowo-lipową, pojedyncze dęby będące pomnikami przyrody, z których jeden liczy około 350 lat. Po drodze widzieli również ślady zwierząt leśnych.
Na zakończenie wyprawy wszyscy mogli sobie upiec kiełbaski na ognisku przygotowanym przez pana leśniczego i zregenerować siły po długim, ale przyjemnym marszu.