Wycieczka do Gimnazjum w Śliwicach

Opublikowano dnia 24-06-2015 01:52

Dnia 23 czerwca 2015r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą p. Jolantą Bukowską udali się na „drzwi otwarte” do śliwickiego gimnazjum. Zostaliśmy zaproszeni razem z grupą ze Szkoły Podstawowej w Śliwiczkach. Przy wejściu powitała nas przewodnicząca SU – Wiktoria Rytlewska i zaprosiła do jednej z klas. Tam kilka słów do swoich przyszłych uczniów powiedziała pani dyrektor gimnazjum – Mariola Pawelska. Następnie przewodnicząca SU przedstawiła przybyłym gościom prezentację przybliżającą działalność szkoły. Kolejnym punktem były doświadczenia biologiczne wykonane przez koleżanki z klasy I. Aby umilić nam czas jedna z uczennic klasy III zaprezentowała swoje talenty muzyczne i wokalne. Zagrała na gitarze i zaśpiewała piosenkę o życiu. Następnie starsze koleżanki pokazały nam budynek szkoły: sale lekcyjne, świetlicę, pokój nauczycielski, pracownię komputerową. Mieliśmy okazję obejrzeć doświadczenia chemiczne, wystawę prac plastycznych uzdolnionych uczniów gimnazjum. Po wizycie w gimnazjum udaliśmy się do Urzędu Gminy. Tam pan sekretarz – Piotr Spica bardzo ciekawie opowiedział nam o strukturze i pracy Urzędu. Pokazał pokoje urzędników, salę USC. Dzieci miały możliwość zadawania pytań. Dla niektórych uczniów była to pierwsza wizyta w Urzędzie Gminy.