,,Wszystkie śmieci są nasze"

Opublikowano dnia 23-09-2022 21:00

W piątek 23 września 2022 r. klasa VIII brała udział w ogólnopolskiej 29. akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczne hasło akcji brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. Koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. W tym roku klasa VIII sprzątała nasz mały kawałek Polski przy drodze od szkoły w Lińsku do Rosochatki. Chociaż to niewielki odcinek, bo zaledwie 3 km, to jednak uzbieraliśmy tam kilka worków śmieci. Najczęściej były to puszki po napojach, butelki szklane i plastikowe, paczki po papierosach, kawałki folii, jakieś papierki. Worki ze śmieciami przynieśliśmy do szkoły.

Celem "Sprzątania świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. W dbałości o bezpieczeństwo uczestników akcji, kilkoro uczniów założyło kamizelki odblaskowe. Wspólne wyjście poza szkołę było także okazją do integracji zespołu klasowego. Załączone tu zdjęcia uwieczniają naszą akcję oraz promują szkołę.

Leszek Tryc