Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Opublikowano dnia 31-10-2019 12:29

Gdyby każdy kochał ziemię,
Byłoby tu nam jak w niebie,
Żadnych trucizn, śmieci
Tylko zieleń i szczęśliwe dzieci,
Dbajmy o ziemię!
Proszę was dzieci
O to, aby elektrośmieci
Nie wyrzucać gdzie popadnie,
bo to bardzo nieładnie.

Po raz kolejny włączyliśmy się w akcję ekologiczną „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” prowadzoną w całej Polsce przez Green Office Ecologic. W dniach 23-25 października można było dostarczyć na podwórko przy szkole elektroodpady, czyli każdy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
Dlaczego prowadzimy takie akcje?
Od 29 lipca 2005 r. obowiązuje w Polsce ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (ZSEE). Dlatego wyrzucając elektrośmieci do śmietnika nie tylko stwarzamy zagrożenie dla środowiska, ale także łamiemy prawo.
Elektroodpadem może być pralka lub komputer, ale też narzędzia, zabawki elektroniczne, playstation, radio czy żelazko.
W ciągu jednego roku w Polsce wyrzuca się prawie 300 000 ton zużytego sprzętu.
Ciekawostka: Medale zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouwer zostały po części wytopione z metali pochodzących z odzyskanych podzespołów komputerowych i telewizorów.
Dlatego dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą zbiórkę. Zebraliśmy 565 kg za co otrzymaliśmy 113 zł.