Wszystkich Świętych

Opublikowano dnia 03-11-2014 10:04

W dniu Zaduszek, W czas jesieni, Odwiedzamy bliskich groby, Zapalamy zasmuceni Małe lampki – znak żałoby. Światła cmentarz rozjaśniły, Że aż łuna bije w dali, Lecz i takie są mogiły, Gdzie nikt lampki nie zapali. Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać... 31 października 2014r., podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami udali się na cmentarz osób zmarłych na cholerę, aby zapalić znicze oraz pomyśleć przez chwilę o tych, na których grobach nikt nie zapali lampki, nikt nie przyklęknie i nikt nie odmówi modlitwy. Samorząd Uczniowski z opiekunem-p. Jolantą Bukowską oraz sołtysem Lińska-p. Adamem Gatz udał się do Lipowej Tucholskiej oraz do Okonin, aby złożyć wiązanki i zapalić znicze w miejscach upamiętniających ofiary II wojny światowej.