„Wszyscy śmieci zbieramy i Akcję Sprzątania Świata wspieramy”

Opublikowano dnia 24-09-2021 11:00

Dnia 24 września została w naszej szkole podsumowana 28. Akcja Sprzątania Świata – Polska 2021, pod hasłem „Wszyscy śmieci zbieramy i Akcję Sprzątania Świata wspieramy”. Jej celem było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych, w tym prawidłowej segregacji odpadów oraz dbania o czystość otaczającej nas przyrody. W ramach akcji uczniowie, wspólnie ze swoimi bliskimi, podczas spacerów zbierali śmieci. Następnie każdy uczestnik nadesłał do pani Doroty Kołtonowskiej swoje zdjęcie z pozbieranymi do worków śmieciami. W akcji wzięli udział: Nikola i Amelia Grzonka, Eliza i Wiktoria Kożuch, Alicja Talaśka, Aurelia Procek, Tymoteusz Marcinek, Nikolas Piekarski, Paweł Chabowski i Filip Kowalski. W ramach finału akcji powstała na szkolnej gazetce galeria ze zdjęciami wszystkich uczestników Akcji Sprzątania Świata-Polska 2021. Ponadto zostali Oni uhonorowani pamiątkowymi medalami oraz otrzymali drobne upominki.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w podjętym przez szkołę działaniu. Mamy nadzieję, że takie akcje uczą odpowiedzialności za naszą planetę. Pamiętajmy: ZIEMIA NIE JEST NASZĄ WŁASNOŚCIĄ. MY JĄ TYLKO WYPOŻYCZYLIŚMY OD PRZYSZŁYCH POKOLEŃ.