Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi

Opublikowano dnia 26-11-2019 21:44

Dnia 18 listopada 2019 r. uczennice klasy VII – Daria Bucholc, Dominika Gliszczyńska, Karolina Grugel oraz Sandra Szynderłata, pod opieką pani Doroty Kołtonowskiej, odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Tucholi. Spotkanie odbyło się w ramach nagrody komendanta tucholskiej policji, podinspektora Wiesława Gapy, dla uczniów naszej szkoły, którzy w ubiegłym roku szkolnym brali udział w Powiatowym Turnieju Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Młody Ratownik” i zajęli III miejsce. Zastępca naczelnika prewencji tucholskiej policji aspirant Paweł Karpus przywitał uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bysławiu, Lińsku i Lubiewie, pogratulował osiągniętych wyników w Turnieju oraz zaprosił do zwiedzania komendy. Pierwszym punktem była strzelnica laserowa, gdzie pod czujnym okiem policyjnego instruktora każdy mógł poćwiczyć strzelanie. Było to dla wszystkich bardzo emocjonującą niespodzianką. Panowie policjanci oprowadzili uczniów po komendzie, prezentując m. in. siłownię, niebieski pokój, salę odpraw do służby oraz areszt. Spotkanie było dla wszystkich doskonałą okazją do poznania pracy policji. Być może stało się również okazją do tego, by odnaleźć swoją drogę życiową i wymarzony zawód.