Wizyta leśniczego Leśnictwa Lisiny pana Mariana Szymańskiego

Opublikowano dnia 15-01-2020 18:20

Dnia 15 stycznia 2020r. w ramach szkolnego programu doradztwa zawodowego dla klas 0 – III zostało zorganizowane spotkanie z panem Marianem Szymańskim - leśniczym Leśnictwa Lisiny. Uczniowie klas 0 – III mieli okazję dowiedzieć się na czym polega praca leśniczego. Ponadto pan Marian Szymański przypomniał naszym najmłodszym uczniom gatunki drzew dominujących w Borach Tucholskich. Z uwagi na bezpieczeństwo przede wszystkim zwierząt, jak i ludzi nasi wychowankowie wraz z panem leśniczym przypomnieli zasady bezpiecznego przebywania w lesie. Niektórzy uczniowie przejawiają szczególną wrażliwość na piękno lasu, a co za tym idzie pamiętają o tym, aby w nim nie śmiecić. W związku z trwającą zimą uczniowie byli również zainteresowani losem zwierząt zamieszkujących lasy. Zadawali również pytania dotyczące opieki nad mieszkańcami lasu oraz sposobami ich dokarmiania w czasie zimy. Spotkanie z panem leśniczym rozwiało wiele mitów krążących wśród uczniów na temat zawodu leśniczego oraz lasu i jego mieszkańców. Ponadto pan Marian Szymański zwrócił naszą uwagę na to, iż my jako ludzie jesteśmy tylko gośćmi w lesie. Zatem zachowujmy się w nim, jak na gości przystało. Serdecznie dziękujemy panu Marianowi Szymańskiemu za przybycie oraz cenne informacje dotyczące swojej pracy oraz lasu.