Wizyta Ks. Biskupa

Opublikowano dnia 09-03-2017 23:30

Dnia 9 marca 2017r. w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicachmiała miejsce wizytacja Kanoniczna Ks. Biskupa. Z tej okazji Jego Ekscelencja Ks. Biskup Ryszard Kasyna- Pasterz Diecezji Pelplińskiej odwiedził Szkołę Podstawową w Lińsku. Do naszej placówki przybył razem z tutejszym proboszczem – ks. Andrzejem Kossem.

Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na sali gimnastycznej i w wielkim skupieniu oczekiwali na szczególnego gościa.
Uroczyste przywitanie Księdza Biskupa było wzruszające i podniosłe dla wszystkich zebranych. Uśmiechnięty Ksiądz Biskup witał zebranych gestem, słowem, uściskiem dłoni.

Na początku czcigodnego gościa powitała, w imieniu całej społeczności szkolnej, pani dyrektor Gabriela Kozłowska. Następnie słowa powitania wygłosili uczniowie. Wręczyli Ks. Biskupowi kwiaty oraz laurkę. Potem Ks. Biskup obejrzał montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

Następnie Ks. Biskup skierował do zebranych krótkie Słowo Boże. Potem uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które Ks. Biskup chętnie udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Na zakończenie wizyty Ks. Biskup, wspólnie z zebranymi, pomodlił się i udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. Każdego ucznia obdarował pamiątkowym obrazkiem.
Następnie Ks. Biskup udał się na spotkanie z nauczycielami oraz na słodki poczęstunek. Na zakończenie wizyty obdarował nauczycieli obrazkami oraz dokonał wpisu do kroniki szkolnej.

Ta niecodzienna wizyta na długo zostanie w pamięci uczniów i nauczycieli, a przede wszystkim w ich sercach.