Kim zostanę w przyszłości? - wyjazd klasy I i II do fryzjera i zegarmistrza

Opublikowano dnia 19-02-2020 18:15

Dnia 19 lutego 2020r. uczniowie klasy I i II w ramach planu doradztwa zawodowego udali się do fryzjera i zegarmistrza w Czersku. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie dzieci z kolejnymi już zawodami. Szczególnie z zawodem zegarmistrza, który niestety zanika. W zakładzie zegarmistrzowskim pan zegarmistrz zapoznał naszych uczniów ze specyfiką swojej pracy. Uczniowie mieli okazję obejrzeć ciekawe, niespotykane i bardzo stare zegary. Pan zegarmistrz pokrótce przedstawił mechanizmy różnych zegarów , a także pokazał narzędzia i urządzenia niezbędne do naprawy zepsutych eksponatów. Wśród uczniów można było zauważyć duże zainteresowanie pracą zegarmistrza. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące wieku zegarów, ich pochodzenia oraz mechanizmów ukrytych w obudowie. Kolejne miejsce, które odwiedzili pierwszo i drugoklasiści to zakład fryzjerski. Tam uczniowie mogli od kuchni poznać warsztat fryzjera. Dzieci zadawały ciekawe pytania dotyczące pracy i czynności wykonywanych przez panią fryzjerkę. Szczególne zainteresowanie tym zawodem pojawiło się wśród dziewcząt, które stwierdziły, iż fryzjer potrafi dokonać metamorfozy każdego klienta, co widać na załączonych fotografiach. Miniony dzień uważamy za wyjątkowy i bogatszy o kolejne doświadczenia. Być może nasz wyjazd przyczynił się do zrodzenia nowych marzeń uczniów o zawodzie, który będą chcieli wykonywać w przyszłości. Czego wszystkim uczniom klasy I i II serdecznie życzymy.