Wigilie w klasach 0 - VIII, Wigilia szkolna

Opublikowano dnia 20-12-2019 10:20

Betlejem jest blisko, jest na odległość ludzkiego serca, na odległość otwartych szeroko ramion, na odległość dłoni otwartej. Betlejem jest blisko. Każdego dnia możesz tu dojść. Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbywają się Wigilie klasowe oraz Wigilia szkolna. W tym roku Wigilie w klasach IV-VIII odbyły się w czwartek 19 grudnia, natomiast w piątek 20 grudnia były Wigilie w klasach „0” – III oraz Wigilia szkolna. W czasie klasowych spotkań wigilijnych był słodki poczęstunek, śpiewanie kolęd oraz prezenty. Natomiast podczas Wigilii szkolnej, na której zgromadzili się wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły, uczeń klasy VII – Grzegorz Marach odczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie wszyscy śpiewali kolędy i piosenki świąteczne oraz dzielili się opłatkiem. Na koniec uczniowie otrzymali słodki upominek ufundowany przez Radę Sołecką w Lińsku. Dziękujemy za tak miły gest.