Wigilia w klasach 0 - VI

Opublikowano dnia 28-12-2016 17:58

Święty czas, to radosny czas.
Zobacz ile serca jest w nas.
Gdy w kręgu świątecznym
wirują dziś, nasze nadzieje
na nowe dni.
Dnia 22 grudnia 2016r. w naszej szkole odbyły się Wigilie klasowe oraz Wigilia szkolna. Najpierw uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się w swoich salach lekcyjnych. Podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia. Następnie zasiedli przy nakrytych białymi obrusami stołach, aby wspólnie zjeść ciasta przygotowane przez nauczycieli, wypić herbatkę oraz zaśpiewać kolędy. W trakcie tego spotkania nie zabrakło również prezentów. Uczniowie poszczególnych klas i wychowawcy obdarowywali się drobnymi upominkami. Również Rada Rodziców ufundowała każdemu dziecku świąteczną paczkę.
Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie nasze przedszkolaki oraz uczniowie z klas I – III zaprezentowali swoim starszym kolegom i nauczycielom program bożonarodzeniowy przygotowany pod czujnym okiem pani Ani Karnowskiej. Natomiast uczniowie klas IV – VI zaprosili wszystkich na koncert kolęd i piosenek świątecznych przygotowany przez panią Dorotę Kołtonowską. Następnie uczennica klasy VI – Angelina Łobocka przeczytała fragment Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa.
Na zakończenie wszyscy mieli okazję, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne i noworoczne życzenia.