Warsztaty kulinarne

Opublikowano dnia 04-11-2015 23:36

4 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów        klas I-III pn. „Kto chce być zdrowy i wysoki – pije owocowe soki”. Warsztaty zrealizowane zostały z inicjatywy Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy w ramach realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole”. Zajęcia przeprowadził kucharz dietetyk Dawid Zagrzywiec reprezentujący Firmę Avangarda z Gorzowa Wielkopolskiego. Wprowadzeniem do części praktycznej była prezentacja multimedialna i rozmowa na temat zdrowego odżywiania. W czasie zajęć warsztatowych uczniowie przygotowali sałatki i soki owocowe oraz kanapki i surówki z warzyw. Uczniom  w ich zmaganiach kulinarnych oprócz prowadzącego i wychowawców towarzyszyli przedstawiciele ARR  - pan dyrektor Tadeusz Zaborowski i pani Natalia Zywert, a także Wójt Gminy Śliwice - pan Daniel Kożuch. Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i certyfikat Młodego Kuchcika. Uczniom bardzo podobały się warsztaty i chętnie wzięliby udział w kolejnych takich zajęciach.