Motywacja - warsztaty dla klas I - III

Opublikowano dnia 11-03-2021 18:30

Uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach on-line z arteterapeutką panią Julią Kulik. Tematem spotkania była motywacja, która odgrywa istotną rolę w uczeniu się, osiąganiu celów. Na samym początku pani Kulik zapytała dzieci czym jest owa motywacja. Uczniowie własnymi słowami próbowali wyjaśnić pojęcie. Następnie w oparciu o samodzielnie wykonany rysunek dzieci wypowiadały się na temat czynników, które między innymi wpływają na ich motywację do pracy. Zgodnie doszły do wniosku, że odpowiednia ilość snu, czas wolny spędzany aktywnie oraz nawadnianie organizmu korzystnie wpływają na motywację do działania. Poza tym uzasadniały dlaczego wielogodzinne spędzanie czasu z telefonem lub laptopem mogą wpływać na to, że mija chęć do działania. Spotkanie z terapeutą uświadomiło dzieciom w jakim stopniu mają wpływ na kształtowanie własnej motywacji.