Walory przyrodnicze Wdeckiego Parku Krajobrazowego - lekcja przyrodnicza dla klas V - VIII

Opublikowano dnia 04-12-2018 22:37

Dnia 4.12.2018r. do naszej szkoły przybyły panie: Marlena Wojciechowska i Monika Wiśniewska, które pracują we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Odbyła się pogadanka dla klas V-VIII. Panie opowiedziały o walorach przyrodniczych Wdeckiego Parku Krajobrazowego, o rezerwatach i pomnikach przyrody znajdujących się na terenie WPK. Poza tym pani Marlena Wojciechowska przybliżyła uczniom ptaki żyjące na naszych terenach. Wskazała różnice pomiędzy podobnymi gatunkami. Pokazała źródła, na podstawie, których można rozpoznać ptaki.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali i oglądali pokazywane na tablicy interaktywnej slajdy. Na zakończenie każdy dostał zakładkę do książki oraz plan lekcji z ilustracjami zwierząt żyjących na terenie WPK.