VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Opublikowano dnia 04-10-2018 19:36

28 września 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji przygotowano dla uczniów kilka atrakcji związanych z mnożeniem pamięciowym. Na lekcjach matematyki nauczyciele przeprowadzili gry i zabawy dotyczące znajomości tabliczki mnożenia. Rozpoczął się również szkolny turniej „Mistrz Rachunku Pamięciowego” skierowany do uczniów z klas II – VIII. Raz w miesiącu wszyscy uczniowie będą sprawdzali swoje umiejętności dotyczące rachunku pamięciowego w zakresie 100. Po całorocznych zmaganiach zostaną wyłonieni klasowi Mistrzowie Rachunku.
Poza tym na gazetkach, na szkolnym korytarzu, pojawiły się jesienne liście, na których umieszczono przykłady z tabliczki mnożenia. Podczas czterech przerw międzylekcyjnych uczniowie szukali błędnych wyników. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.