VIII edycja akcji Narodowe Czytanie

Opublikowano dnia 09-09-2019 19:21

Dnia 6.09.2019r. wzięliśmy udział w ósmej edycji akcji Narodowe Czytanie. Zapoczątkowana ona została w 2012r. przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym roku Prezydent Andrzej Duda z Małżonką zaproponowali do czytania nowele polskie. Na ósme Narodowe Czytanie wybrano osiem lektur: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) Bruno Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza, „Sawa” (z cyklu: Pamiątki Soplicy) Henryka Rzewuskiego.

Fragmenty lektur czytali: uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Śliwice – pan Daniel Kożuch z małżonką, Sołtys Sołectwa Lińsk – pan Adam Gatz z małżonką oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lińsku – pani Gabriela Kozłowska z mężem. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.