Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Opublikowano dnia 08-09-2017 01:16

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się 4 września. Był to dzień nietypowy, ponieważ w Szkole Podstawowej w Śliwicach odbyła się Wojewódzka Inauguracja nowego roku szkolnego. Uczniowie wszystkich szkół z terenu naszej gminy uczestniczyli we mszy świętej celebrowanej przez ks. biskupa Wiesława Śmigla i ks. prałata Andrzeja Kossa-proboszcza śliwickiej parafii.
Przed mszą władze Gminy Śliwice, przybyłe delegacje, uczniowie i dyrektorzy szkół złożyli symboliczne wiązanki i zapalili znicze przed pomnikiem św. Maksymiliana Marii Kolbe.
Po mszy św. uczniowie i rodzice udali się do szkoły. Tutaj pani dyrektor Gabriela Kozłowska powitała wszystkich zebranych. Szczególnie gorące słowa skierowała do dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły progi naszej szkoły i w tym roku szkolnym zaczynają edukację w oddziale przedszkolnym. Pani dyrektor życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie uczniowie rozeszli się z wychowawcami do swoich sal lekcyjnych.