Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Opublikowano dnia 01-09-2015 21:35

Minęły wakacje, zabrzmiał pierwszy dzwonek. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2015/2016. Zgodnie z tradycją uczniowie ze szkół znajdujących się na terenie naszej gminy uczestniczyli we mszy świętej celebrowanej przez księdza proboszcza. Przed nabożeństwem delegacje uczniów i opiekunów oraz władze gminy złożyły wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze pod pomnikiem św. Maksymiliana Marii Kolbe przy kościele parafialnym w Śliwicach. W ten sposób oddali hołd poległym w drugiej wojnie światowej. Po mszy dzieci i rodzice udali się do szkoły. Tutaj pani dyrektor powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Szczególnie gorące słowa skierowała do najmłodszych dzieci, które po raz pierwszy staną w progach naszej szkoły. Życzyła wszystkim owocnej pracy i samych sukcesów. Następnie uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.