Udział uczniów w projekcie „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”

Opublikowano dnia 28-04-2019 11:15

Dwoje uczniów naszej szkoły: Amelia Grzonka z klasy IV i Artur Belt z klasy VI zakwalifikowało się do konkursu organizowanego przez Województwo Kujawsko-Pomorskie w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”. Jego celem jest promowanie wśród mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego postaw proekologicznych, wspierających ochronę środowiska.
Każdy uczestnik musiał przedstawić propozycje działań, jakie chciałby podjąć w ramach realizacji założeń i celów konkursu.
Amelia Grzonka, pod czujnym okiem szkolnego opiekuna realizowanego przedsięwzięcia-pani Jolanty Bukowskiej, zorganizowała międzyszkolny konkurs wiedzy przyrodniczo-ekologicznej dla klas III-IV szkoły podstawowej „Woda źródłem życia”. Przybyli do nas uczniowie ze szkoły w Śliwicach i Śliwiczkach wraz z opiekunami. Zmagali się z zadaniami testowymi dotyczącymi wody. Mamy nadzieję, że test nie był trudny. Wyniki poznamy wkrótce.