Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Opublikowano dnia 25-03-2017 13:53

Za nami gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej gminy Śliwice pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”, w których wzięło udział 21 uczestników z Gimnazjum i Szkół Podstawowych ze Śliwic, Lińska i Śliwiczek. W I grupie wiekowej (10-13 lat) udział wzięło 17 uczniów, a w II grupie wiekowej (14-16 lat) 4 uczniów.
W pierwszej części turnieju uczestnicy rozwiązywali test. Zwycięzcy przechodzili do etapu ustnego.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV - Maciej Banaczyk, Jakub Gaca i Grzegorz Marach, któremu udało się zakwalifikować do etapu ustnego oraz uczniowie klasy VI – Natalia Marach oraz Jan Kożuch. Nie udało nam się co prawda zakwalifikować do etapu powiatowego, jednak wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, poświęconego na przygotowania czasu i chęci reprezentowania naszej szkoły.
Dziękujemy Panu Janowi Kowalskiemu za pomoc w przygotowaniach do turnieju, zapoznaniu nas ze sprzętem strażackim, którym dysponuje OSP w Lińsku.
Za rok spróbujemy ponownie!