Turniej Wiedzy Pożarniczej

Opublikowano dnia 06-03-2016 17:20

W dniu 1 marca 2016 r. w Domu Strażaka w Śliwicach odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W tym roku organizatorem Turnieju był Zarząd Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Śliwicach oraz Wójt Gminy Śliwice. Pytania zostały przygotowane przez Państwową Straż Pożarną w Tucholi.

Turniej cieszy się wśród uczniów bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego przeprowadzono wcześniej eliminacje szkolne.

Do dalszego etapu zakwalifikowali się: 1. Kacper Dembiński – klasa V 2. Natalia Marach – klasa V 3. Gracjan Welzant – klasa V 4. Jan Kożuch – klasa V 5. Dominik Kożuch – klasa VI 6. Marcin Metza – klasa VI

Uczniowie z naszej szkoły przygotowywali się bardzo sumiennie. Przed Turniejem odwiedzili wspólnie z panią Dorotą Kołtonowską OSP w Lińsku, gdzie dzięki uprzejmości pana Jana Kowalskiego poznali sprzęt, wyposażenie wozu strażackiego, ubiór, którym posługują się strażacy podczas akcji pożarniczych.

Podczas Turnieju uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: I grupa (szkoła podstawowa) - 15 osób, II grupa (gimnazjum) - 5 osób. Po dokonaniu oceny prac pisemnych do finału eliminacji gminnych z naszej szkoły zakwalifikowali się uczniowie– Marcin Metza – II miejsce i Dominik Kożuch – III miejsce.

Po rozgrywkach finałowych zajęli odpowiednio IV i V miejsce.

Zwyciężczynią została uczennica ze Szkoły Podstawowej w Śliwiczkach – Marta Dejnowska.

Na zakończenie laureaci Turnieju zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami,. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.