Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – eliminacje powiatowe

Opublikowano dnia 24-04-2018 01:12

Dnia 21 kwietnia 2018 r. w ZAZ w Tucholi odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wzięli w nich udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów znajdujących się na terenie powiatu tucholskiego. Gminę Śliwice, w kategorii szkół podstawowych, reprezentowali uczniowie naszej szkoły: Artur Belt (kl. V), Dominika Gliszczyńska (kl. V), Grzegorz Marach (kl. V) i Paulina Zielińska (kl. VI). Wszystkich uczestników powitał Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych - pan Jerzy Kornaś oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tucholskiego- pani Halina Janowska-Giłka. Turniej podzielony był na trzy etapy. W pierwszym uczniowie zmagali się z testem sprawdzającym ich wiadomości z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się po skrzyżowaniach dróg. W kolejnym etapie, pod czujnym okiem panów z jednostki Państwowej Straży Pożarnejw Tucholi, uczestnicy wykazywali się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W dalszej części turnieju zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze na torze przeszkód i po miasteczku ruchu drogowego. Po zmaganiach turniejowych na wszystkich uczestników czekał pyszny obiad i deser. W końcowej klasyfikacji udało nam się zająć III miejsce. Zwycięzcami turnieju zostali zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie, którym serdecznie gratulujemy. Na zakończenie nastąpiło uroczyste wręczenie przez wicestarostę tucholskiego - pana Zenona Poturalskiego- dyplomów i nagród dla uczestników turnieju.