Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - eliminacje gminne

Opublikowano dnia 09-04-2018 14:03

Dnia 6 kwietnia 2018 r. odbyły się eliminacje gminne Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wzięli w nich udział uczniowie ze Szkoły w Śliwicach, Śliwiczkach i Lińska. Naszą szkołę reprezentowali Artur Belt (kl. V), Dominika Gliszczyńska (kl. V), Grzegorz Marach (kl. V) i Paulina Zielińska (kl. VI).
W pierwszej części turnieju uczniowie pisali test sprawdzający ich wiadomości z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, zasad poruszania się po skrzyżowaniach oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W kolejnym etapie zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze na torze przeszkód i po miasteczku ruchu drogowego.
Wszyscy zawodnicy bardzo się starali wypaść na turnieju jak najlepiej. Rywalizacja pomiędzy drużynami była zacięta. W ogólnej klasyfikacji I miejsce na etapie gminnym zajęła drużyna z naszej szkoły. Będziemy reprezentować Gminę Śliwice na szczeblu powiatowym.
Nad organizacją turnieju oraz jego prawidłowym przebiegiem czuwała pani Magdalena Mechlińska, której bardzo serdecznie dziękujemy. Drużynę z naszej szkoły przygotowała pani Dorota Kołtonowska.