TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

Opublikowano dnia 05-04-2019 01:30

Dnia 4 kwietnia 2019 r. odbył się Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na etapie gminnym. Przeprowadzony został w Szkole Podstawowej w Śliwicach przez panią Magdalenę Mechlińską oraz pana Romana Mechlińskiego. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkoły w Śliwicach, Śliwiczkach i Lińsku.
W tym roku turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w młodszej grupie wiekowej. Byli to: Dominika Gliszczyńska, Sandra Szynderłatai Kacper Nakielski z klasy VI oraz Kacper Piekarski z klasy V.
Celem turnieju jest poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, zasad poruszania się po skrzyżowaniach oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie sprawdzali swoje umiejętności jazdy rowerem w miasteczku ruchu drogowego oraz na torze przeszkód.
W ostatecznej kwalifikacji, po bardzo wyrównanej walce, naszą gminę na etapie powiatowym będą w tym roku reprezentować w obu kategoriach wiekowych uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Śliwicach. Nasi reprezentanci zajęli w ostatecznej klasyfikacji II miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!