Tu wszędzie jest moja Ojczyzna...

Opublikowano dnia 28-04-2023 15:15

W obliczu trwającej u naszych sąsiadów wojny słowo ,,Ojczyzna" nabiera większego znaczenia. Na co dzień nie zastanawiamy się czym ona dla nas jest i ile możemy dla niej zrobić. Są jednak takie momenty, które odświeżają pamięć, pozwalają zatrzymać się na moment w wirze życia i nieustannych obowiązków. Taka była dzisiejsza akademia z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja przygotowana przez klasę VII wraz z wychowawczynią panią Patrycją Dąbrowską i młodszymi pomocnikami.

Zaangażowanie uczniów było bardzo duże, młodsi przygotowali się wokalnie i odśpiewali ,,Mazurek Trzeciego Maja" oraz piękną piosenkę pt. ,,Tu wszędzie jest moja ojczyzna". Starsze klasy wzięły udział w zorganizowanym przez gospodarzy miesiąca konkursie na najpiękniejszą gazetkę ścienną. Zwyciężyła klasa VI z panią Magdaleną Wutkowską. Każdy uczeń wygranej klasy otrzymał egzemplarz Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej oraz ,,szczęśliwy numerek" do wykorzystania jeszcze w tym roku szkolnym.

Szkoła w barwach narodowych wygląda przecudnie, a my nucąc ,,Tu wszędzie jest moja ojczyzna" rozpoczynamy weekend majowy.