Trzy świnki - teatrzyk

Opublikowano dnia 14-12-2014 22:41

Ta drabina to schody do nieba, a ta miska to księżyc. Tamten miecz to zwyczajny pogrzebacz, a z garnków są hełmy rycerzy. Ale kto w te czary wierzy? To jest teatr. A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd. Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie. I już zawsze w misce księżyc widzieć. W piątek 12 grudnia 2014r. do naszej szkoły przyjechali aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych Art-Re z Krakowa. Zaprezentowali dzieciom znaną bajkę o trzech świnkach. Uczniowie mieli możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami i współtworzenia przedstawienia. Żartobliwa, lecz i pouczająca historia o trzech małych świnkach, które w rozmaity sposób próbowały zdać egzamin z samodzielności nauczyła dzieci, że solidna praca się opłaca. Dodatkowym atrybutem przedstawienia była kolorowa scenografia oraz oryginalne rekwizyty. Wszystkim bardzo się podobał spektakl, czego dowodem były gromkie brawa nagradzające aktorów.