Tradycje i zwyczaje borowiackie- spotkanie z paniami z KGW w Lińsku

Opublikowano dnia 21-11-2018 23:28

Dnia 21 listopada 2018r. w klasie piątej odbyła się niecodzienna lekcja z zaproszonymi gośćmi. Panie: Halina Marach, Helga Blas, Teresa Möller i Halina Kamińska przyjęły zaproszenie na lekcję wychowawczą, podczas której opowiedziały nam o historii, tradycjach, kulturze, strojach i życiu codziennym ludności zamieszkującej Bory Tucholskie. Panie przyniosły i pokazały uczniom przepiękne serwety, obrusy, pościele wyszyte haftem borowiackim, kaszubskim oraz obrazy wyszyte haftem krzyżykowym. Dzieci pod czujnym okiem pań próbowały wyszywać. Panie opowiedziały jak dawniej przędło się wełnę oraz co się z niej robiło. Z dużą uwagą i ciekawością słuchaliśmy gwary borowiackiej. Dziękujemy naszym gościom za przekazaną wiedzę i liczymy na kolejne spotkania.