Terenowa lekcja geografii

Opublikowano dnia 23-09-2022 20:30

Pierwszy dzień astronomicznej i kalendarzowej jesieni to idealny moment na lekcję w terenie.

Podsumowując tematy dotyczące zlodowaceń, a także ukształtowania powierzchni Polski razem z klasą VII wyruszyliśmy na krótką wycieczkę po najbliższej okolicy. Wybraliśmy się do Brzozowych Błot, skąd skierowaliśmy się w stronę Jabłonki, gdzie wśród pól stoi zapomniana wieża triangulacyjna (geodezyjna). Usytuowana na 131,9 m.n.p.m. dumnie strzeże historii polskiej geodezji. Wieże triangulacyjne zostały wyparte przez GPS i nie mają już racji bytu, ich widok jednak intryguje i ciekawi nie tylko uczniów. Z miejsca w którym usytuowana jest wieża rozciąga się przepiękny widok, teren wyrzeźbiony przez lądolód, typowy pagórkowaty pas Pojezierza Pomorskiego. Pogoda sprzyjała, nastroje również.

Spostrzegawcze osoby mogły wypatrzeć nawet borowika szlachetnego, a teraz test na spostrzegawczość dla odwiedzających stronę internetową szkoły. Gdzie jest Pani od gegry? ;)

Tak, tak… niewiele tu kobiet :) ta po lewej.

Patrycja Dąbrowska