Szkolny Konkurs Interdyscyplinarny - „Gmina Śliwice - moja mała ojczyzna”

Opublikowano dnia 29-05-2015 01:18

Chętni uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym „GMINA ŚLIWICE – MOJA MAŁA OJCZYZNA” zorganizowanym przez nauczycieli: p. Ludwikę Gatz, p. Sylwię Michalak, p. Jolantę Bukowską. Przedsięwzięcie miało na celu: poznanie swojej miejscowości i gminy, poszerzenie wiedzy na temat parafii śliwickiej, wykorzystanie umiejętności matematycznych w życiu codziennym oraz doskonalenie umiejętności polonistycznych. Konkurs składał się z 2 etapów: I – test zawierający pytania zamknięte (wielokrotnego wyboru) i pytania otwarte II – przeprowadzenie i zapisanie wywiadu z ciekawym mieszkańcem swojej miejscowości. Temat wywiadu: Moja miejscowość dawniej. Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów jury wyłoniło następujących zwycięzców: I miejsce zdobyła Izabela Kożuch – uczennica klasy VI II miejsce – Emilia Masalon – uczennica klasy V III miejsce ex equo – Natalia Lewandowska – uczennica klasy VI Natalia Marach – uczennica klasy IV Zwyciężczynie otrzymały nagrody zakupione z funduszy Rady Rodziców. Gratulujemy!