Szkolne konkursy przedmiotowe

Opublikowano dnia 17-06-2016 02:07

W maju 2016r. przeprowadzone zostały u nas w szkole dwa konkursy przedmiotowe.

Jeden matematyczno-przyrodniczy dla uczniów klas IV-VI. Zgłosiło się do niego pięcioro uczniów. Musieli oni rozwiązać zadania matematyczne oraz wykonać zadania i doświadczenia przyrodnicze. Po sprawdzeniu wszystkich prac organizatorki – p. Dorota Kołtonowska i p. Jolanta Bukowska –ustaliły następujące wyniki:

• I miejsce – Marcin Metza kl. VI
  • II miejsce – Michał Żygowski kl. VI
  • III miejsce Wojciech Belke kl. IV

Natalia Marach kl. V i Nikodem Rydzkowski kl. IV uplasowali się za podium. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody zakupione z funduszy Rady Rodziców.

W ciągu całego roku szkolnego uczniowie klas II – VI wykonywali ćwiczenia ortograficzne, które miały na celu utrwalenie poznanych zasad ortograficznych oraz doskonalenie umiejętności poprawnego pisania wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Na zakończenie wszyscy przystąpili do napisania dyktanda oraz wykazali się znajomością poznanych zasad ortograficznych. Organizatorzy wyłonili z każdej klasy jedną osobę, która najlepiej wykonała zadania. Tytuły „Mistrza ortografii” zdobyli następujący uczniowie:

• Aleksandra Babińska kl. II
  • Oliwier Zabrocki kl. III
  • Wojciech Belke kl. IV
  • Marta Zabrocka kl. V
  • Marcin Metza kl. VI

Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że zawsze będą stosować w praktyce poznane zasady ortograficzne.