Symbole w potrzebie

Opublikowano dnia 30-04-2024 14:30


Polskie symbole narodowe odgrywają niezwykle istotną rolę w kształtowaniu tożsamości narodowej oraz patriotyzmu wśród obywateli Polski. Są one nie tylko elementami wizualnymi, ale także źródłem dumy narodowej i zrozumienia dla historii oraz wartości, jakie reprezentują.

Klasa VIII pod kierunkiem wychowawczyni pani Patrycji Dąbrowskiej przygotowała uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja.

Przedstawienie pt. ,,Symbole w potrzebie" ukazało zebranym jak ważne są symbole narodowe i jakie rozterki nimi targają.

Flaga (Patrycja Warczak), choć ma wspaniałe proporcje i barwy, martwi się, czy nadal jest modna. Godło (Bartosz Gaca) myśli o botoksie i życiu celebryty, ponieważ ludzie nie chcą wieszać go na swoich ścianach, a hymn (Dagmara Rydzkowska) smuci się, że jego tekst jest mylony.

,,Piosenkę Młodego Patrioty" wykonały uczennice klas II i III. Kamila Wilkowska, Marcelina Babińska oraz Marianna Łepak.

Uczniowie klas 0-III otrzymali Dyplomy Młodego Patrioty za przepiękne gazetki ścienne oraz wspaniałe zachowanie i wiedzę na temat symboli narodowych.

Na zakończenie uczniowie klasy VIII wręczyli każdemu ze zgromadzonych na apelu kupon z patriotycznym zadaniem do wykonania.

W naszej szkole symbole narodowe odgrywają istotną rolę w procesie edukacji patriotycznej. Staramy się nie tylko nauczyć uczniów historii i symboliki tych znaków, ale także rozwijać w nich szacunek i miłość do ojczyzny. Poprzez różnorodne działania edukacyjne, jak np. lekcje historii, przedstawienia teatralne czy konkursy wiedzy o Polsce, wspieramy budowanie silnej więzi emocjonalnej uczniów z własnym krajem.

W skrócie, polskie symbole narodowe nie tylko reprezentują kraj na arenie międzynarodowej, ale również stanowią fundament budowy tożsamości narodowej i patriotyzmu wśród obywateli Polski. Dzięki nim, Polacy czują więź z przeszłością,dumę z dziedzictwa narodowego i zaangażowanie w kształtowaniu przyszłości kraju