Święto Pieczonego Ziemniaka

Opublikowano dnia 20-10-2015 18:34

Święto dziś ziemniaka mamy

tak więc wszystkich zapraszamy.

Na konkursy i zawody, na zagadki i podchody.

Niech zjednoczą się rodziny

i niech mają dziarskie miny.

Uśmiech, humor i zabawa

To jest najważniejsza sprawa.”

Dnia 14 października 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka. Tego dnia na każdego ucznia czekało mnóstwo atrakcji. Do szkoły zawitały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Lińsku, które były głównymi prowadzącymi zajęcia kulinarne. Panie: Halina Marach, Halina Kamińska i Beata Januszewska wspólnie z dziećmi i z wychowawczyniami z klas „0” – III przygotowały smakowitą surówkę oraz sałatkę warzywną. Pani Katarzyna Kwaśniewska oraz Pani Teresa Möller zaprezentowały uczniom klas IV-VI sposoby wykonania z warzyw i owoców dekoracji na potrawy. W dalszej części spotkania starsi uczniowie samodzielnie wykonywali rozmaite dekoracje według sugestii Pań, a także własnych, które okazały się równie ciekawe i pomysłowe. Wszyscy mogli wykazać się sporą inwencją twórczą podczas ozdabiania papierowych obrusów pieczątkami wykonanymi z ziemniaków. Podziękowania Paniom za aktywny udział w organizacji Święta Pieczonego Ziemniaka złożyła Pani Dyrektor oraz Samorząd Uczniowski. Następnie wszyscy wysłuchali bajki o ziemniaku, po czym wzięli udział w zabawach z ziemniakiem w roli głównej. Ostatnim, ale jakże przyjemnym, punktem dnia była wspólna degustacja potraw z ziemniaków przygotowanych przez niezawodne, jak zawsze, mamy i młodszych kolegów. Było przepysznie!